Każdy z nas miał kiedyś taką sytuację. Każdy musiał się spakować, wyjechać gdzieś albo i przeprowadzić. Choć robimy to rzadko, to niemalże każdy doświadczył gruntownego pakowania i opuszczania miejsca zamieszkania. Jednak czy może za tym kryć się coś więcej?

Nie przeprowadzaj się cały

Przeprowadzki w stolicy pokazują nam, że tak naprawdę nie da się niczego przewidzieć. Ale można próbować planować. O czym mowa? O pakowaniu, a właściwie sprzątaniu. Bowiem z doświadczenia wiemy, że przeprowadzka to doskonały moment na pozbycie się tych rzeczy, o których istnieniu pojęcia już nie mieliśmy. Oraz wielu innych zgodnie z ogólnymi kategoriami.

Kategorie rzeczy do wyrzucenia

Żeby sprawdzić, czy dana rzecz nadaje się do sprzątnięcia przy przeprowadzce, stosuje się trzy kategorie:

  1. Rzeczy, o których istnieniu zapomnieliśmy, a które odnalazły się w trakcie przeprowadzki;
  2. Rzeczy, których czasem używamy, ale które zwykle nie są nam do niczego potrzebne, ale wiemy, gdzie leżą;
  3. Rzeczy nieistotne, które nie są używane, ale które trzymamy z niewiadomych przyczyn w miejscach codziennego użytku.

Jak się przeprowadzić i posprzątać?

Aby dobrze zrozumieć ideę przeprowadzki w Warszawie z profesjonalistami, warto byłoby oddać głos jednej z właścicielek firm w Poznaniu. „Profesjonalne firmy przeprowadzkowe dysponują materiałami do pakowania i zabezpieczania. Zamawiając usługę przeprowadzki, można w jednym miejscu dodatkowo zamówić kartony i potrzebne materiały. Szczególnie wygodne i łatwe w obsłudze są plastikowe pojemniki do pakowania czy specjalne kartony – szafy ubraniowe do przewożenia ubrań na wieszakach. Te i inne akcesoria zdecydowanie ułatwią i przyśpieszą proces pakowania”.

Można więc to potraktować jako pretekst i zrobić porządek z tym, co na co dzień nam się nie przydaje. To dobry moment!